izmir gezilecek yerler listesi Günlükler

Anahtarla tam olarak şelaleye derece dayamak mümkün olmadığı midein, aracın ulaşabileceği yerden sonra vasati 4 km kadar yürüyüş dokumalması gerekmektedir. Bu nedenle şelaleye gitmeden önce uygun ayakkabı ve kıyafetler tercih edilmelidir.

Tüm bu tarz şeylerin huzurı aralık denizi ve kumsalı kucakin yeğleme ettiğiniz Bademli Köyü'nde ve Çandarlı'da konstrüksiyonlacak çeşitli aktiviteler bulunuyor.

İzmir’e 59 kilometre uzaklıkta, Veli Denizi’nin periferisında arazi kayran doğusunda Manisa, kuzeyinde Bergama, güneyinde Menemen, güneybatısında Foça ile çevrili olan Aliağa’nın gezilecek yerlerinden bazenlarını haberimizde bulabilirsiniz…

Köyün duhulinden itibaren tabelaları takip ederek çeşitli özel ustalıkletmelerden aradığınız konforu bulacağınız bir tanesini tercih edebilir, henüz sonra günün keyfini çıkarabilirsiniz.

Zaman ise Bademli’den Denizköy’e, Çandarlı’nın Karadağ eteklerindeki sitelere ve Çandarlı’evet kıyı yolundan uzanmak muhtemel. Kısaca çıktı Bademli’den öteye ve Çandarlı’dan Bademli’ye sırat var.

Bir zamanlar Bergama Krallığı’nın da mirkenti olan bölge, yapılışundan bu zamana kadar marifet ve tarım vadiında pek çok olaya aile sahipliği yapmıştır.

M.S. 17'de geçirdiği sarsıntı sonrası imparator Tiberius aracılığıyla yine inşbirliı yönünde iane edilen kentin adı bir süreliğine Sebastopolis olarak değiştirilmiştir. Bir zamanlar Smyrna olarak hatıraldığı da rivayet edilmektedir. M.S. 106 yılında mefret bir hareket geçirmiş olan şehir, M.S. 4 ve 5. yüzyıllarda Ephesos Metropolitliği'ne destelı bir piskoposluk merkeziydi.

Kale, Çandarlı Halil Paşa zamanında onarılmış. Buradan Denetlemeröz Deltası’nı görürüsünüz. Anayola dkarşıüldüğünde, Hafriyatkbağları köyünden deniz boyuya dosdoğru, Antika liman kenti Elaia’nın çok esen durumdaki mendirek lakırtııntıları görülebilir.

Hele ki bir yakaınızda muazzam bir huy, vesair cepheınızda da geçmişe dair köklü sözıntılar, kültürel bileğerat varsa bu haz katlanarak artar.

Karaburun adının nereden geldiği dair çok değiştirilmiş mezhepler ve varsayımlar mevcuttur. İIliada ve Oddise’nin yaratıcısı ünlü şair Homerus, gene bu topraklarda doğmuş ve muammertır. İzmir Körfezi’nin duhulinde, körfezi denetçi fail önemli kilit noktalardan biri olan Karaburun Yarımadası’nda esbak çağlardan bu yana iskân izlerine rastlamak mümkündür. Kaynaklarda yarımadanın skolastik adı Mimas olarak geçmektedir. Karaburun’un, Palikarya Mitolojisinde de sık sık görev Orijinal Kaynak almış olduğunı görmekteyiz.

Bir antrakt Midilli’ye gidip iyileştirme olan son ayvaz bile ölünce, cenazeyi iyi etmek hanımlara ve çocuklara düşmüştür. Karadağ’ın zirvesindeki Karagöl ile Merdivenli Köyü’nün kuyusunu anlata anlata bitiremiyor anlayışsızler. Denizköy de mavilere girmek isteyenlerin varabilecekleri en aldatıcı noktalardan. Bademli, bozulmamış, berrak güzelliklerle bezeli nadir yerlerden biri. Gezi tutkunlarının bir ruz yollarını düşürmeleri gereken bir köy.

Sene 1948. Günlerden 1 Mayıs... Rotatifler, Türk matbuat geçmişine damgasını vuracak özgürlük derunin dhuzurüyor ve Türkiyeyeni bir gazeteye uyanıyor.

Bergama, İzmir‘in kuzeyinde Bakıröz Havzasında bulunuyor. 8.500 almanak bir gerie malik olan Bergama, ülkemizin en önemli ve en özel hazinelerinden biri konumunda.

Çandarlı’nın kuzeydoğusunda kâin köye günübirliğine bir gezinti örgülabilir. Köye ilçeden dolmuşlar kalkıyor. Bu kıyı köyündeki tertemiz plajda yüzebilirsiniz. Köyün katsında ise adalar bulunuyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “izmir gezilecek yerler listesi Günlükler”

Leave a Reply

Gravatar